تازه های اکسس ۲۰۱۶

آشنایی با تازه های اکسس ۲۰۱۶ و ویژگیها و امکانات جدید آن باعث خواهد شد که در صورت انتخاب و نصب آفیس ۲۰۱۶ از تمامی امکانات آن به نحو مطلوب تری بهره ببرید.در این مقاله  به زبانی ساده و در عین حال تصویری این موارد را با هم بررسی میکنیم.

شما با جایگزینی اکسس ۲۰۱۶، علاوه بر امکانات قبلی نسخه ۲۰۱۳ و صرفنظر از تغییرات ظاهری در رنگ ریبون و یا بزرگی و کوچکی حروف عناوین، به موارد زیر دسترسی پیدا خواهید کرد :

 1. گزینه جستجوی سریع (Tell Me)
  در این قسمت به راحتی و به سرعت میتوانید به تمامی دستورات و فرامین و پنجره ها دسترسی پیدا کنید.به عنوان مثال  برای ورود داده ها از منابع مختلف به اکسس عبارت Import را در این قسمت تایپ کرده و یا برای ایجاد ارتباط ما بین جداول عبارت RelationShips را وارد مینمایید.

 2. دسترسی به الگوهای مدرن تر و جدید تر (Modernize Template)
  الگوها و نمونه های از قبل آماده، در هر سطحی و بخصوص اگر تازه کار هستید، بسیار سودمند و کمک کننده خواهد بود. به عنوان مثال با استفاده از پنچ الگوی کاربردی زیر، که کاملا بهینه و بازطراحی شده، نکات و موارد کاربردی زیادی را علاوه بردسترسی به فایل نمونه، در قالب فیلم و یا متن و لینک آموزشی خواهید آموخت.
  مسیر دسترسی به الگوها:File —–> New

 3. ارسال دادها به اکسل (Exporting Data From Access 2016)
  یکی از قابلیت های مهم و کاربردی در اکسس ۲۰۱۶ ، امکان تهیه و ارسال لیستی از منابع لینک داده شده از محیط اکسس به محیط اکسل به سادگی و با زدن یک دگمه می باشد.تازه های اکسس 2016

 4. دسترسی به دیالوگ بزرگتر (Large Dialogue)
  محدود بودن پنجره نمایش Show Table یکی از مواردی است که در اکسس ۲۰۱۶ بهبود یافته و شما به لیست بزرگتری از جداول و پرس و جوها دسترسی خواهید داشت.تازه های اکسس 2016

 5.  تغییر تم (Themes In Access 2016)
  از مسیر زیر امکان تغییر تم محیط و ریبون اکسس به یکی از دو حالت سفید و رنگی وجود خواهد داشت.

  تازه های اکسس 2016

مستانه امینی

مستانه امینی

دانش آموخته مهندسی نرم افزار که از سال ۱۳۸۱، با تجربه تدریس و مشاوره در سازمانهای بزرگ و فراگیری دانش های تکمیلی، امروز در زمینه مباحث پیشرفته آفیس و طراحی داشبورد در خدمت شما دوستان علاقه مند به یادگیری هستم.
مستانه امینی

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
به دوستتان خبر دهید.