فرمول های کاربردی اکسل

به علت تعدد فرمول های قابل استفاده در اکسل و دسته بندی های مختلفی که وجود دارد همواره سوالاتی از طرف کاربران و استفاده کنندگان اکسل مطرح می شود مبنی بر اینکه کدام توابع اکسل را باید یاد بگیریم؟ در پاسخ به این سوال باید ابتدا نوع کاربرد خود از اکسل را مشخص کنیم و بر اساس آن به سراغ فرمول های خاصی برویم، اگر در زمینه آمار کار می کنیم فرمول های آماری را یاد بگیریم، اگر در زمینه مالی و حسابداری کار می کنیم این فرمول ها را یاد بیگیریم و … اما باید بطور کلی توجه داشته باشیم که تعدادی از فرمول های اکسل هستند که همه کاربران اکسل باید آن ها را بدانند.

اکسل ۲۰۱۳ تعداد ۴۰۷ فرمول دارد که در دسته بندی های مختلف از جمله:

ریاضی
منطقی
متنی
تاریخ / زمان
مهندسی
مکعب
اطلاعاتی
آماری
مالی
و فرمول های وبقرار گرفته اند.

فرمول ها و توابع پرکاربردی را به کاربران این نرم افزار صفحه گسترده ارائه می دهد. یک کاربر عمومی اکسل می تواند همواره با مراجعه به فایل نقشه فرمول های اکسل دسته بندی های مهم و کاربردی و فرمول های مهم هر یک را در اختیار داشته باشد.

نقشه فرمول های اکسل

دانلود فایل نقشه فرمول های اکسل

پوریا بغدادی

من دانش آموخته رشته فناوری اطلاعات دانشگاه تهران می باشم. از سال ۱۳۸۴ به مطالعه و فعالیت های آموزشی و اجرایی در زمینه کار با داده ها، برنامه نویسی و انجام پروژه با نرم افزار های مدیریت داده ها از جمله اکسل و SQL Server مشغول هستم.

Latest posts by پوریا بغدادی (see all)