مدیریت شیت ها در اکسل

سطح: مقدماتی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

اگر روی عناوین شیت ها که بصورت پیش فرض Sheet1 و Sheet2 و … نامگذاری می شوند کلیک راست کنید به گزینه های لازم برای مدیریت شیت دسترسی پیدا می کنید.

1

2

گزینه Insert برای افزودن کاربرگ جدید است، با زدن آن یک کاربرگ خالی در انتهای کاربرگ های فایل جاری ایجاد می گردد، وظیفه گزینه Delete حذف کردن کاربرگی است که روی آن کلیک راست نموده اید.

با کمک Rename می توانید نام شیت مورد نظر را تغییر دهید و با گزینه Move or Copy می توانید شیت مورد نظر را به فایل دیگری انتقال داده و یا یک نسخه رونوشت از آنرا در فایل مورد نظر ایجاد کنیم.

3

مطابق با تصویر فوق، وقتی گزینه Move or Copy را انتخاب کنید می توانید از طریق گزینه To Book فایل مقصد را برای انتقال این شیت انتخاب کنید. توجه داشته باشید که فایل مقصد باید در اکسل باز شده باشد، در کادر میانی این پنجره کاربرگی که قرار است شیت مبدأ قبل از آن قرار داده شود را مشخص می کنید. بصورت پیش فرض عملیات انتقال انجام می­شود مگر اینکه گزینه Create a copy در پائین این پنجره انتخاب شده باشد تا از شیت یک رونوشت ایجاد کند.

گزینه Tab Color برای تغییر رنگ عناوین شیت ها می باشد. گزینه Hide شیت مورد نظر را مخفی می کند و می توان با کلیک راست مجدد روی هریک از شیت ها و زدن گزینه Unhide مجدداً تمام شیت مخفی را نمایش داد.

شیت در اکسل

بطور حتم تا این قسمت متوجه شده اید که نام گذاری فارسی نیز برای Worksheet و Workbook انجام شده است.

Workbook: کارپوشه یا کتاب کاری (فایل با فرمت اکسل شامل یک یا چند شیت)

Worksheet: کاربرگ (هر یک از شیت های داخل فایل های اکسل)

پوریا بغدادی

من دانش آموخته رشته فناوری اطلاعات دانشگاه تهران می باشم. از سال ۱۳۸۴ به مطالعه و فعالیت های آموزشی و اجرایی در زمینه کار با داده ها، برنامه نویسی و انجام پروژه با نرم افزار های مدیریت داده ها از جمله اکسل و SQL Server مشغول هستم.

دیدگاه بگذارید

8 نظرات روشن "مدیریت شیت ها در اکسل"

avatar
  Subscribe  
جدید ها قدیمی ها بیشترین رای
به دوستتان خبر دهید
tahani
مهمان

با سلام و تشکر
میخواهم از سلولی در یک شیت به سلولی در شیت دیگر مراجعه کنم .
فرمول این ارجاع چیست ؟

mitra
مهمان

باسلام
چکونه می توان به تعداد شیت های موجود در برنامه اکسل دست یافت( در مواردی که تعداد شیت ها زیاد است و خواستار دستیابی به تعداد آنان هستیم)

مرتضی
مهمان

سلام میخوام یک سطر یا یک ستون رو ازچند شیت هم زمان مخفی کنم/
آیا امکان داره ؟

وحید
مهمان

سلام
من تعدادی کد در یک ستون وارد کردم و میخوام یه لیست از همون کد ها رو از داده هام حذف کنم چطور میتونم به جای حذف تک تک داده ها بخ طور یکجا اون لیست را از لیست اصلی حذف کنم ؟
ممنون میشم پاسخ بدید
تشکر