پیش بینی در اکسل

زمان تقریبی مطالعه این مطلب: ۲ دقیقه

سطح: پیشرفته

اکسل ابزار مناسب و موثری برای پیش بینی مطمئن و سریع فروش است. پیش بینی در اکسل اینگونه شروع می شود: داده های قبلی فروش خود را جمع آوری کنید و قوانین کار را تعریف کنید و سپس با Excel Analysis Toolpak و یا توابع پیش بینی و یا تابع LINEST به راحتی پیش بینی را انجام دهید.

 

ابزار Analysis Toolpak برای پیش بینی در اکسل

این ابزار بدون نیاز به تعریف و استفاده از فرمول ها کمک می کند تا بتوانید پیش بینی ها را با کمک داده های قبلی انجام دهید. این مجموعه سه ابزار بسیار کاربردی برای پیش بینی مستقیم دارد: میانگین متحرک، هموار سازی نمایی و رگرسیون.

لیست کامل ابزار های داخل Analysis Toolpak

ANOVA

Correletion

Descriptive Statistics

Exponential Smoothing

Moving Average

Regression

توابع پیش بینی در اکسل

CORREL

LINEST

TREND

FORECAST

برای اطلاعات بیشتر به لینک روش های پیش بینی فروش در اکسل مراجعه کنید. این مطلب به مرور تکمیل می گردد و برای هریک از ابزار ها و توابع معرفی شده در این قسمت نیز مطالب جداگانه ای تهیه می شود.

بطور کلی پیش بینی به روش های کیفی و کمّی انجام می شود. سوال اصلی این است که آیا پیش بینی در اکسل با هردو روش قابل انجام است؟

پاسخ مثبت است، من در پست های تکمیلی مباحث مربوط به پیش بینی در اکسل را برای شما به مرور آموزش خواهم داد. در این مسیر کامنت ها و ایده های شما به بحث ها کیفیت خواهد داد.

قسمت اول: همبستگی

پوریا بغدادی

من دانش آموخته رشته فناوری اطلاعات دانشگاه تهران می باشم. از سال ۱۳۸۴ به مطالعه و فعالیت های آموزشی و اجرایی در زمینه کار با داده ها، برنامه نویسی و انجام پروژه با نرم افزار های مدیریت داده ها از جمله اکسل و SQL Server مشغول هستم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

avatar
  Subscribe  
به دوستتان خبر دهید