کلاس سی پلاس پلاس مقدماتی – ۵

فایل های لازم برای کلاس سی پلاس پلاس مقدماتی – C++ Core– جلسه پنجم – مجتمع فنی تهران

توجه :

دوستان عزیز دقت کنید که برای یادگیری بهتر، همچنین آمادگی کاملتر جهت آزمون محک (آزمون نهائی اخذ مدرک) از کتاب ها و مراجع معرفی شده فصل توابع به ویژه توابع ریاضی را مظالعه فرمائید و اشکالات و موارد مبهم را در کلاس مطرح نمائید.

همچنین بعضی از نکات و موردی که در درس های کلاسی بصورت گذرا مطرح می شود، در تمرین های خارج کلاس وجود دارند و باعث مرور و تسلط بیشتر خواهند شد، بنابراین حتما تمرین های خارج کلاس را جدی بگیرید و پیگیری کنید…

پروژه های کلاس :

دانلود پروژه های انجام شده در کلاس

فایل های آموزشی و اسلاید های کلاس :

دانلود فایل ها و اسلاید ها

تمرین های خارج کلاس :

۱- یک آرایه پویای n عضوی با کمک دستورات کلاسیک بسازید و آنرا مقدار دهی کرده و اعضای آنرا یک واحد اضافه کنید.

۲- تمرین شماره ۱ را با دستورات جدید سی پلاس پلاس انجام دهید. (new)

۳- تابع مرتب سازی حبابی (bubble sort) را با کمک ارسال اشاره گری به تابع پیاده سازی کنید.

۴- تابعی بنویسید که با کمک ورودی های خط فرمان (command line arguments) و خواندن آنها تعداد ورودی هایی که شامل حرف a یا A هستند شمارش کند.

۵- برنامه ای بنویسید که نام یم فایل را از ورودی خط فرمان وارد کرده و دو نسخه از این فایل یکی در درایو C و یکی در مسیر جاری پروژه بسازد.

۶- برنامه ای بنویسید که آدرس کامل یک فایل متنی را از ورودی خط فرمان گرفته و تعداد خطوط متن داخل آنرا شمارش کند.

۷- برنامه ای بنویسید که فایلی را طبق الگوی وارد شده در فایل زیر از ورودی خط فرمان (آدرس فایل به ورودی خط فرمان داده شود.) گرفته و نام و نام خانوادگی شاگرد اول این لست را نمایش دهد.

دانلود فایل نمونه

پوریا بغدادی

من دانش آموخته رشته فناوری اطلاعات دانشگاه تهران می باشم. از سال ۱۳۸۴ به مطالعه و فعالیت های آموزشی و اجرایی در زمینه کار با داده ها، برنامه نویسی و انجام پروژه با نرم افزار های مدیریت داده ها از جمله اکسل و SQL Server مشغول هستم.