آموزش پاور بی آی Power Bi

آموزش Power BI

آموزش پاور بی آی

Power BI یک نرم افزار هوش تجاری و تحلیل های کسب و کار است که توسط شرکت مایکروسافت ارائه شده است. پاور بی آی (Power BI) امکان ساخت داشبورد های محاوره ای را به همراه قابلیت هوش تجاری سلف-سرویس فراهم می کند بدین معنی که کاربر نهایی (کاربر عادی) خودش داشبورد های مورد نیازش را می سازد بدون اینکه نیاز به دانشی در حوزه سیستم های اطلاعات و طراحی بانک اطلاعاتی داشته باشد. رویکرد امروز سازمان ها آموزش پاور بی آی برای کلیه پرسنل می باشد.

پاور بی آی سرویسی در بستر ابری (Cloud Base) بوده که کاربری دسکتاپ و تحت ویندوز دارد. این نرم افزار قابلیت های انبار سازی و آماده سازی داده ها، اکتشاف و داشبورد های محاوره ای را نیز ارائه می دهد. از مارس سال ۲۰۱۶ نیز مایکروسافت این ابزار را برای سرویس ابری Azure نیز ارائه کرد.

آموزش پاور بی آی

نمایش اولیه پاور بی آی از ۲۰۱۳ با ارائه آن بر روی آفیس ۳۶۵ انجام شد. نسخه اکسلی این نرم افزار با اجزای معروف آن یعنی Power Pivot و Power View و Power Map از اکسل ۲۰۱۰ و Power Query از اکسل ۲۰۱۳ ارائه شده اند. البته نسخه مستقل Power BI ویژگی های بهتری همچون پرسش و پاسخ (Q/A)، اتصال داده های سازمانی، تنظیمات امنیتی و Power BI Gateway را در خود جای داده است و میتواند داشبورد ها را بصورت تحت وب بر بستر ابری مایکروسافت یا با امکان نمایش گزارش های ساخته شده در SSRS ارائه دهد. این نرم افزار از سال ۲۰۱۵ در اختیار عموم قرار گرفت.

برخلاف تصور عموم، پاور بی آی یک ابزار هوش تجاری سلف-سرویس است. آموزش پاور بی آی را کاملا جدی بگیرید. اگر کاربر اکسل هستید خوش شانس هستید. ممکن است از اکسل برای مدیریت داده ها و مصور سازی آن ها و ساخت گزارشات و داشبورد های خود استفاده کنید، در این حالت با کمی دانش بیشتر و دانستن تکنیک های جدیدتر می توانید از قابلیت های خارق العاده پاور بی آی استفاده کنید. بروز رسانی های آگوست ۲۰۱۷

تعداد شرکت کنندگان در دوره مجازی Power BI تا این لحظه ۳۱ نفر

دوره مجازی Power BI

 

مجموعه جامع و با کیفیتی از آموزش پاور بی آی در حال آماده سازی است. این آموزش ها در حال تکمیل است اما شما می توانید از الان آن را تهیه کنید.

بخش اول: ورود و مدلسازی داده هازمانفرمت
۱- معرفی و سوالاتی که BI پاسخ می دهد۰۵:۰۶ویدئوMP4
۲- ورود داده ها از اکسل۱۱:۰۴ویدئوMP4
۳- ورود داده ها از بانک اطلاعاتی اکسس۰۷:۲۴ویدئوMP4
۴- مدلسازی داده ها و فرمول IF – مثال ۱۰۶:۴۹ویدئوMP4
۵- مدلسازی داده ها و فرمول IF – مثال ۲۰۱:۵۵ویدئوMP4
۶- Pivot Table 1۰۳:۵۲ویدئوMP4
۷- RelationShip۱۰:۴۵ویدئوMP4
فایل دیتابیس تقویم شمسی – میلادی Date_dbاکسلXlsx
۸- مرتب سازی سفارشی بر روی ماه های تقویم شمسی-جلالی۰۲:۳۹ویدئوMP4
۹- اتصال نمودار ها (رایگان ببینید)۰۱:۲۹ویدئوMP4
۱۰- دخیره سازی پروژه و مدیریت آدرس منابع داده ها۰۳:۱۴ویدئوMP4
۱۱- بروز رسانی پاور بی آی و تغییرات نسخه جدید (رایگان ببینید)۰۶:۰۴ویدئوMP4
۱۲- پیاده سازی KPI ها در حالت تک بعدی۱۳:۱۹ویدئوMP4
۱۳- قابلیت Enter Data۰۵:۵۹ویدئوMP4
۱۴- ساخت Gauge۰۳:۳۳ویدئوMP4
۱۵- سفارشی سازی Gauge۰۳:۴۴ویدئوMP4

710,000 ریال – خرید

پوریا بغدادی

من دانش آموخته رشته فناوری اطلاعات دانشگاه تهران می باشم. از سال ۱۳۸۴ به مطالعه و فعالیت های آموزشی و اجرایی در زمینه کار با داده ها، برنامه نویسی و انجام پروژه با نرم افزار های مدیریت داده ها از جمله اکسل و SQL Server مشغول هستم.

پوریا بغدادی (همه)

دیدگاه بگذارید

3 نظرات روشن "آموزش پاور بی آی Power Bi"

به دوستتان خبر دهید
avatar
مرتب سازی::   جدید ها | قدیمی ها | بیشترین رای
فریبا
مهمان

ممنون خیلی خوبه

میثم
مهمان

سلام
حدودا چند ساعت خواهد شد این آموزش؟
طریقه نمایش داشبورد ها تحت وب رو هم اموزش میدید؟

wpDiscuz