فرمت های پرکاربرد فایل های اکسل، موسسه ملی تحقیقات سلامت

اکسل فرمت های فایل زیادی دارد، کافیست به گزینه Save as type در هنگام ذخیره کردن فایل های اکسل توجه کنید. اما تعدادی از این فرمت ها بسیار مهم و پرکاربرد بوده و باید حتما آنها را بشناسید.

مدت: ۱۵ دقیقه

ارائه دهنده: مهندس پوریا بغدادی

محل ارائه: «مرکز ملی تحقیقات سلامت»

در ویدئوی زیر که در مرکز ملی تحقیقات سلامت ارائه شده است فرمت های مهم فایل اکسل معرفی و کاربرد هریک به تفصیل بیان شده اند. نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

فرمت های مهم:

Excel Workbook یا همان پسوند xlsx که در نسخه های ۲۰۰۷ به بعد اکسل قابل استفاده است فرمت فایل رایج و معمول اکسل است.

Excel Macro Enabled Workbook این فرمت که با پسوند xlsm شناخته می شود برای ذخیره سازی فایل هایی که در آن ها ماکرو (کدهای VBA) وجود دارند استفاده می شوند.

Excel Template یا فرمت xltx که در نسخه های قبل از ۲۰۰۷ با پسوند xlt شناخته میشد برای ایجاد یک فایل الگو (بدون قابلیت تغییر) استفاده می شود.

Excel Binary Workbook یا فرمت xlsb فایل های اکسل را به زبان ماشین نزدیک کرده (قالب فایل های اکسل از ساختار xml تشکیل شده اند که متنی می باشند.) و کمی سرعت آن ها را در حالتی که بیشتر از اعداد و محاسبات تشکیل شده باشند افزایش می دهد.

پوریا بغدادی

مباحث هوش تجاری را در دانشگاه تهران زیر نظر اساتید خبره آموختم، تحت تاثیر تحول دیجیتال هستم و عاشق آموزش دادن. تمام وجودم را در کلاس صرف یاددادن می کنم. مشاوره و انجام پروژه را نیز در کنار آموزش بصورت جدی پی میگیرم.

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
خدارحمی Recent comment authors
  عضویت  
جدید ها قدیمی ها بیشترین رای
به دوستتان خبر دهید.
خدارحمی
مهمان
خدارحمی

عالی بودسپاس مانا باشید