فرمول های کاربردی اکسل

به علت تعدد فرمول های قابل استفاده در اکسل و دسته بندی های مختلفی که وجود دارد همواره سوالاتی از طرف کاربران و استفاده کنندگان اکسل مطرح می شود مبنی بر اینکه کدام توابع اکسل را باید یاد بگیریم؟ در پاسخ به این سوال باید ابتدا نوع کاربرد خود از اکسل را مشخص کنیم و بر اساس آن به سراغ فرمول های خاصی برویم، اگر در زمینه آمار کار می کنیم فرمول های آماری را یاد بگیریم، اگر در زمینه مالی و حسابداری کار می کنیم این فرمول ها را یاد بیگیریم و … اما باید بطور کلی توجه داشته باشیم که تعدادی از فرمول های اکسل هستند که همه کاربران اکسل باید آن ها را بدانند. در حقیقت کاربران اکسل پیشرفته باید به حداقل ۵۰ فرمول از این تعداد زیاد فرمول های اکسل مسلط باشند که نقشه آن در این صفحه قابل دانلود است و در فیلم معرفی این قسمت نیز این مورد بیشتر توضیح داده شده است:

اکسل ۲۰۱۳ تعداد ۴۵۰ الی ۴۷۲ فرمول دارد (بستگی به نسخه ۲۰۱۶ و آپدیتی که دارید ممکن است برخی از فرمول ها نباشند.) که در دسته بندی های مختلف از جمله:

ریاضی و مثلثات (Math & Trig)
منطقی (Logical)
متنی (Text)
تاریخ / زمان (Date & Time)
مهندسی (Engineering)
مکعب (Cube)
اطلاعاتی (Information)
آماری (Statistical)
مالی (Financial)
جستجو و مرجع (Lookup & Reference)
بانک اطلاعاتی (Data Base)
تطابق (قدیمی) (Compatibility)
و فرمول های وب (Web) قرار گرفته اند.

 

فرمول ها و توابع پرکاربردی را به کاربران این نرم افزار صفحه گسترده ارائه می دهد. یک کاربر عمومی اکسل می تواند همواره با مراجعه به فایل نقشه فرمول های اکسل دسته بندی های مهم و کاربردی و فرمول های مهم هر یک را در اختیار داشته باشد.

نقشه فرمول های اکسل پیشرفته

دانلود فایل نقشه فرمول های اکسل

دسترسی به جزوه خلاصه فرمول های اصلی و حرفه ای اکسل (شامل ۱۵ فرمول) و نکات تکمیلی آن به زودی از این قسمت فراهم خواهد شد.

پوریا بغدادی

مباحث هوش تجاری را در دانشگاه تهران زیر نظر اساتید خبره آموختم، تحت تاثیر تحول دیجیتال هستم و عاشق آموزش دادن. تمام وجودم را در کلاس صرف یاددادن می کنم. مشاوره و انجام پروژه را نیز در کنار آموزش بصورت جدی پی میگیرم.

دیدگاه بگذارید

9 نظرات روشن "فرمول های کاربردی اکسل"

avatar
  Subscribe  
جدید ها قدیمی ها بیشترین رای
به دوستتان خبر دهید
نیما کاشانی
مهمان

خیلی ممنون. مسیر راه اینطوری مشخصه

کامیار قهرودی
مهمان

استاد بغدادی میشه ۱۰ تا فرمولی که گفتید علاوه بر اینا باید بدونیم بگید
یک دنیا ممنونم

سام
مهمان

واقعا عالی بود دم شما گرم

سعید
مهمان

سلام چه فرمول هایی را باید یاد بگیرم(برای کار)؟؟

زهرا
مهمان

فرمول آدمیت

وهاب زاده
مهمان

سلام.من از فرمول if استفاده کردم.به این صورت که یک عدد دارم در سلول a1 اگر بزرگتر از عددی دیگر در سلولb1 شد بیاد b1 رو برای من بیاره و گرنه خود a1 .

اشکال به وجود آماده این است که عدد در صورتی که بزرگتر باشد b1 رو نشان میدهد ولی در جمع لحاظ نمیشود.فرمول به این صورت نوشته شده
IF(A1>B1″b1″:a1)