مدیریت شیت ها در اکسل

سطح: مقدماتی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

اگر روی عناوین شیت ها که بصورت پیش فرض Sheet1 و Sheet2 و … نامگذاری می شوند کلیک راست کنید به گزینه های لازم برای مدیریت شیت دسترسی پیدا می کنید.

1

2

گزینه Insert برای افزودن کاربرگ جدید است، با زدن آن یک کاربرگ خالی در انتهای کاربرگ های فایل جاری ایجاد می گردد، وظیفه گزینه Delete حذف کردن کاربرگی است که روی آن کلیک راست نموده اید.

با کمک Rename می توانید نام شیت مورد نظر را تغییر دهید و با گزینه Move or Copy می توانید شیت مورد نظر را به فایل دیگری انتقال داده و یا یک نسخه رونوشت از آنرا در فایل مورد نظر ایجاد کنیم.

3

مطابق با تصویر فوق، وقتی گزینه Move or Copy را انتخاب کنید می توانید از طریق گزینه To Book فایل مقصد را برای انتقال این شیت انتخاب کنید. توجه داشته باشید که فایل مقصد باید در اکسل باز شده باشد، در کادر میانی این پنجره کاربرگی که قرار است شیت مبدأ قبل از آن قرار داده شود را مشخص می کنید. بصورت پیش فرض عملیات انتقال انجام می­شود مگر اینکه گزینه Create a copy در پائین این پنجره انتخاب شده باشد تا از شیت یک رونوشت ایجاد کند.

گزینه Tab Color برای تغییر رنگ عناوین شیت ها می باشد. گزینه Hide شیت مورد نظر را مخفی می کند و می توان با کلیک راست مجدد روی هریک از شیت ها و زدن گزینه Unhide مجدداً تمام شیت مخفی را نمایش داد.

شیت در اکسل

بطور حتم تا این قسمت متوجه شده اید که نام گذاری فارسی نیز برای Worksheet و Workbook انجام شده است.

Workbook: کارپوشه یا کتاب کاری (فایل با فرمت اکسل شامل یک یا چند شیت)

Worksheet: کاربرگ (هر یک از شیت های داخل فایل های اکسل)

پوریا بغدادی

مباحث هوش تجاری را در دانشگاه تهران زیر نظر اساتید خبره آموختم، تحت تاثیر تحول دیجیتال هستم و عاشق آموزش دادن. تمام وجودم را در کلاس صرف یاددادن می کنم. مشاوره و انجام پروژه را نیز در کنار آموزش بصورت جدی پی میگیرم.

20
دیدگاه بگذارید

avatar
8 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
سجادمحمد راستیمحمد راستیمحسنمریم سحرخیز Recent comment authors
  عضویت  
جدید ها قدیمی ها بیشترین رای
به دوستتان خبر دهید.
tahani
مهمان
tahani

با سلام و تشکر
میخواهم از سلولی در یک شیت به سلولی در شیت دیگر مراجعه کنم .
فرمول این ارجاع چیست ؟

mitra
مهمان
mitra

باسلام
چکونه می توان به تعداد شیت های موجود در برنامه اکسل دست یافت( در مواردی که تعداد شیت ها زیاد است و خواستار دستیابی به تعداد آنان هستیم)

مرتضی
مهمان
مرتضی

سلام میخوام یک سطر یا یک ستون رو ازچند شیت هم زمان مخفی کنم/
آیا امکان داره ؟

محمد راستی
مهمان
محمد راستی

کاقیست روی نام شیت اول کلیک کنید و کلید Ctrl را نگه دارید و روی شیتهای بعدی که مورد نظر شما هستند کلیک کنید. با اینکار چند شیت با هم انتخاب می شوند حالا اگر یک از شیت های انتخاب شده را انتخاب کنید و ستون یا سطر مورد نظر را مخفی کنید در شیتهای دیگر نیز مخفی خواهند شد. برای خروج از حالت چند انتخابی روی یک شیت انتخاب نشده کلیک کنید.

وحید
مهمان
وحید

سلام
من تعدادی کد در یک ستون وارد کردم و میخوام یه لیست از همون کد ها رو از داده هام حذف کنم چطور میتونم به جای حذف تک تک داده ها بخ طور یکجا اون لیست را از لیست اصلی حذف کنم ؟
ممنون میشم پاسخ بدید
تشکر

محسن
مهمان
محسن

با سلام. می تونید ابتدا با دستورات لوک آپ کدهایی که می خوهید پاک شوند را پیدا کنید و در ستون روبروی آنها مشخصه ای را وارد کنید (مثلا نات اکی) سپس با فیلتر کردن کدهای نات اکی را دلیت کنید.

علیرضا
مهمان
علیرضا

سلام . من دیدم بعضی ها sheet های زیادی دارند و اکسل در ۲ ردیف نشون میده. چطور میشه این کار رو کرد؟؟

آقایی
مهمان
آقایی

سلام. چطوری توی اکسل ۲۰۱۰ میتونیم دوتا فایل اکسل رو همزمان در کنار هم در دو صفحه جدا نه داخل یه اکسل ببینیم. نمیخوام از گزینه window توی view استفاده کنم.

مریم سحرخیز
مهمان
مریم سحرخیز

سلام وقت بخیر چطور میتونم بین دوتا شیت این ارتباط رو برقرار کنم که هر جا در شیت اول مبلغ اسم خاصی مثل هزینه بنا رو زدم در شیت دیگه ای هم ثبت بشه(برای تهیه صورت وضعیت کلی و خاص)

محمد راستی
مهمان
محمد راستی

از کپی و Paste Link هم می توانید استفاده کنید

سجاد
مهمان
سجاد

سلام
چطوری میشه بین چند شیت مختلف با هم مغایرت گیری کرد؟