روش پسورد گذاری بر روی فایلهای اکسس

روش پسورد گذاری بر روی فایلهای اکسس

در ذیل به صورت کاملا تصویری و قدم به قدم به معرفی روش پسورد گذاری بر روی فایلهای اکسس خواهیم پرداخت.قطعا اولین و یکی از مراحل مهم محافظت از داده های موجود در یک فایل، پسورد گذاری اولیه در هنگام اجرای آن میباشد.در اکثر نرم افزارهای موجود در مجموعه آفیس مانند اکسل، ورد و یا پاورپوینت اینکار با روش مشابه قابل انجام است؛ اما در مورد اکسس انجام این کار قدری متفاوت بوده و نیاز به مراحل بیشتری دارد. ادامه مطلب


تازه های اکسس ۲۰۱۶

تازه های اکسس ۲۰۱۶

آشنایی با تازه های اکسس ۲۰۱۶ و ویژگیها و امکانات جدید آن باعث خواهد شد که در صورت انتخاب و نصب آفیس ۲۰۱۶ از تمامی امکانات آن به نحو مطلوب تری بهره ببرید.در این مقاله  به زبانی ساده و در عین حال تصویری این موارد را با هم بررسی میکنیم.

شما با جایگزینی اکسس ۲۰۱۶، علاوه بر امکانات قبلی نسخه ۲۰۱۳ و صرفنظر از تغییرات ظاهری در رنگ ریبون و یا بزرگی و کوچکی حروف عناوین، به موارد زیر دسترسی پیدا خواهید کرد :

ادامه مطلب


ایجاد شماره ردیف در گزارشهای اکسس

ایجاد شماره ردیف در گزارشهای اکسس

ایجاد شماره ردیف در گزارشهای اکسس یکی از مواردی است که به شدت مورد نیاز بوده و مورد سوال بسیاری از کاربران میباشد.برای استخراج داده های مناسب از جداول و پرس و جوها، و خلاصه سازی آنها با چیدمان و طرح مناسب نیاز به ساخت گزارش داریم،اما از آنجا که غالبا گزارشات، منتخبی از رکوردهای جداول و یا پرس و جوها را نمایش میدهند،شماره ردیف های جدول یا پرس و جوی تامین کننده گزارش به ترتیب دلخواه نخواهد بود.

با توضیحات زیر به یک روش بسیار ساده و بدون استفاده از کدنویسی قادر به انجام این کار خواهید بود. ادامه مطلب


یک کارگاه اکسس را چگونه برگزار می کنیم؟

یک کارگاه اکسس را چگونه برگزار می کنیم؟

گزارش کارگاه یک روزه اکسس

نخستین کارگاه اکسس که برگزار کردیم به دلیل این بود که اشتباهات رایج کاربران در طراحی جدول های اطلاعاتی و به تبع آن مشکلات زیادی که در ساخت گزارش ها و طراحی داشبورد های اطلاعاتی برای آن ها رخ می داد به شدت نمایان شده بود و این کاربران نیاز داشتند تا با مباحث کاربردی طراحی بانک های اطلاعاتی آشنا شوند.

ادامه مطلب


با اکسل کار کنیم یا اکسس؟

با اکسل کار کنیم یا اکسس؟

زمان تقریبی مطالعه این مطلب: ۱۰ دقیقه

سطح: پیشرفته

معرفی همراهی قدرتمند و همسو با اکسل

بدون اغراق می توان گفت نرم افزار اکسل یکی از محبوبترین ها و پرکاربردترین ها در بیشتر سازمانها و فعالیت هاست؛ اما چنین نرم افزار قدرتمندی هم با محدودیت هایی در پاسخ گویی به تمامی درخواست های کاربران روبروست.
تا پایان این نوشته همراه ما باشید تا با معرفی و آشنایی یک ابزار مکمل، عملکرد نرم افزار محبوبمان را بهبود ببخشیم. ادامه مطلب