اگر مطلب مورد نظر خود را پیدا نکردید می توانید ایده خود را برای ما از طریق بخش تماس ارسال کنید و یا برای اطمینان از بالای سایت سمت چپ آن را جستجو کنید.

grouping dax min 300x150 - گروه بندی در Power BI با استفاده از DAX
DAX
حسین وثوقی

گروه بندی در Power BI با استفاده از DAX

گروه بندی عملی است که به واسطه آن داده ها را در گروه های مختلف دسته بندی می کنیم. در این مطلب به گروه بندی با استفاده از DAX خواهیم پرداخت.

running total powerbi fimage min 300x150 - محاسبه مقادیر تجمعی در Power BI
DAX
حسین وثوقی

محاسبه مقادیر تجمعی در Power BI

نحوه ی محاسبه مقادیر تجمعی یکی از نیاز های مهم کاربران Power BI با استفاده از DAX است. به طور مثال محاسبه میزان فروش از ابتدای سال تا امروز به صورت تجمعی یکی از مهمترین مواردی است که در گزارش ها بسیار کاربرد دارد.

Copy Measures FImage11 min 300x150 - کپی و انتقال Measure‎ها در پروژه‎های Power BI
DAX
مبینا چزانی

کپی و انتقال Measure‎ها در پروژه‎های Power BI

همیشه با این سؤال روبه‌رو بودم که آیا ممکن هست تمام measure ها را از یک فایل Power BI PBIX به دیگری منتقل کرد. تصور کنید که ۲ فایل PBIX با دیتا مدل مشابه دارید و در شرایطی هستید که می‌خواهید از measure  های یک ورک بوک در ورک بوک دیگر استفاده کنید. یک راه حل آسان برای انجام آن وجود دارد که در این بخش می‌خواهیم طریقه انجام این کار را با استفاده از Tabular Editor آموزش دهیم.

DAX Measure Column FImage 300x150 - Calculated Column یا Measure؟ مساله این است!
DAX
حسین وثوقی

Calculated Column یا Measure؟ مساله این است!

اگر از کاربران Power BI هستید حتما بر سر دو راهی ایجاد ستون محاسباتی (Calculated Column) و سنجه (Measure) قرار گرفته اید. این چالش برای اکثر افراد به خصوص در بدو شروع کار با Power BI به وجود می آید و اکثرا با پیروزی Calculated Column به پایان می رسد!

Bidirectional FImage1 min 300x150 - جهت روابط در Power BI
DAX
حسین وثوقی

جهت روابط در Power BI

رفتار روابط در Power BI با سایر سیستم‎های رابطه ای متفاوت است. در بیشتر سیستم‎ها، روابط وجود دارند اما دارای جهت نمی باشند اما در Power BI روابط دارای جهت هستند.