اگر مطلب مورد نظر خود را پیدا نکردید می توانید ایده خود را برای ما از طریق بخش تماس ارسال کنید و یا برای اطمینان از بالای سایت سمت چپ آن را جستجو کنید.

بررسی خطاهای رایج در زبان DAX
DAX
حسین وثوقی

بررسی خطاهای رایج در زبان DAX

هنگام کار کردن با زبان DAX، مانند هر زبان دیگری با خطا های مختلفی روبرو خواهیم شد که اجرای محاسبات را متوقف می کنند. در این مطلب قصد داریم به بررسی خطاهای رایج در  در زبان DAX بپردازیم.

T 300x146 - تابع REMOVEFILTERS در Power BI
DAX
حسین وثوقی

تابع REMOVEFILTERS در Power BI

اخیرا ماکروسافت تابع جدیدی به نام REMOVEFILTERS را به مجموعه توابع DAX اضافه نموده است. در این مطلب به معرفی تابع REMOVEFILETRS در Power BI پرداخته شده است.

آموزش ابزار DAX Studio
DAX
حسین وثوقی

آموزش ابزار DAX Studio

DAX Studio ابزاری مجانی است که به شما اجازه پرس و جو و کوئری نویسی بر روی دیتا مدل در Power BI و Power Pivot را می دهد.این ویدئو به آموزش ابزار DAX Studio پرداخته است.

Text search 21 300x175 - جستجوی کلمات در متن در Power BI
DAX
حسین وثوقی

جستجوی کلمات در متن در Power BI

در Power BI گاهی اوقات نیازمندیم تا درون ستون های متنی را بر اساس لیستی از مقادیر جست و جو کنیم. در این ویدئو به بررسی جستجوی کلمات در متن در Power BI با استفاده از زبان DAX پرداخته شده است.

گروه بندی در Power BI با استفاده از DAX
DAX
حسین وثوقی

گروه بندی در Power BI با استفاده از DAX

گروه بندی عملی است که به واسطه آن داده ها را در گروه های مختلف دسته بندی می کنیم. در این مطلب به گروه بندی با استفاده از DAX خواهیم پرداخت.

running total powerbi fimage min 300x150 - محاسبه مقادیر تجمعی در Power BI
DAX
حسین وثوقی

محاسبه مقادیر تجمعی در Power BI

نحوه ی محاسبه مقادیر تجمعی یکی از نیاز های مهم کاربران Power BI با استفاده از DAX است. به طور مثال محاسبه میزان فروش از ابتدای سال تا امروز به صورت تجمعی یکی از مهمترین مواردی است که در گزارش ها بسیار کاربرد دارد.