اگر مطلب مورد نظر خود را پیدا نکردید می توانید ایده خود را برای ما از طریق بخش تماس ارسال کنید و یا برای اطمینان از بالای سایت سمت چپ آن را جستجو کنید.

DataModeling 300x150 - چرا Data Modeling اهمیت دارد؟
DAX
حسین وثوقی

چرا Data Modeling اهمیت دارد؟

برخورداری از یک دیتا مدل خوب به منظور تحلیل کسب و کار از اهمیت بسیاری برخوردار است. هدف یک پایگاه داده تراکنشی با هدف یک پایگاه داده تحلیلی کاملا متفاوت است.

DAX 1 min 300x150 - مقدمه‌ای بر فرمول‌نویسی DAX
DAX
مبینا چزانی

مقدمه‌ای بر فرمول‌نویسی DAX

(DAX(Data Analysis Expressions، یک زبان فرمول نویسی می‌باشد که می‌تواند در ابزارهای متفاوت بصری‌سازی و BI استفاده شود. DAX نیز به عنوان زبان تابع شناخته می‌شود، در حالیکه کد به صورت کامل در داخل یک تابع ذخیره می‌شود. فرمول برنامه‌نویسی DAX شامل دو نوع داده است: عددی و غیره. عددی شامل-اعداد صحیح(integers)، اعداد اعشاری(decimals) و ارز(currency)، درحالی که مابقی از نوع: رشته(string) و باینری(binary) می‌باشند.

PowerPivot FImage min 300x150 - فایل های مفید در زمینه Power Pivot
Power Pivot
پوریا بغدادی

فایل های مفید در زمینه Power Pivot

تصمیم گرفتم در این صفحه کتاب ها، ابزار ها و فایل های کمکی در خصوص ابزار Power Pivot را قرار دهم. شما همواره می توانید به این صفحه سر بزنید و اطلاعات و فایل های جدید را دانلود کنید. همچنین اگر عضو کانال تلگرام اکسل پیشرفته باشید نیز از بروز رسانی های آن مطلع خواهید شد.

Power Pivot
Power Pivot
پوریا بغدادی

شروع کار با پاورپیوت (Power Pivot)

در مطلب قبلی افزونه پاورپیوت (Power Pivot) را معرفی کردم. در این بخش می خواهیم با هم این افزونه را در اکسل فعال کرده و با محیط آن آشنا شویم. سپس یک فایل نمونه را در آن بارگذاری کنیم.

PowerPivot FImage min 300x150 - معرفی Power Pivot
Power Pivot
پوریا بغدادی

معرفی Power Pivot

در نرم افزار اکسل برای ترسیم داشبورد ها، معرفی و استفاده از KPI ها و بازگذاری داده های حجیم افزونه ای به نام Power Pivot (پاور پیوت) از نسخه ۲۰۱۰ تعبیه شده است. البته برای اکسل ۲۰۱۰ باید فایل نصب کننده پاور پیوت را در سیستم خود اجرا کنید ولی در اکسل ۲۰۱۳ این افزونه وجود دارد فقط کافیست آن را فعال کنید.

BI In Excel FImage min 300x150 - هوش تجاری در اکسل
Power Map
پوریا بغدادی

هوش تجاری در اکسل

نرم افزار اکسل امکان پیاده سازی نمودار ها، گزارشات، داشبورد ها و Pivot Table را برای Visualization داده ها فراهم کرده است، البته اینگونه امکانات از نسخه اکسل ۲۰۱۳ بصورت کاملتری در آن قرار داده شده و همچنین می توانید از ابزار های بسیار قدرتمند مربوط به PowerPivot استفاده کنید.