راهنمای کد نویسی در Power Query با زبان M
Power Query
مهشید زارعیان

راهنمای کد نویسی در Power Query با زبان M

در این مطلب قصد داریم کد نویسی در Power Query با زبان M را مورد بررسی قرار دهیم. پاورکوئری افزونه ای است که به کاربران Excel و Power BI کمک می کند تا داده ها را از منابع مختلفی جمع آوری کرده، به آسانی به دلخواه خود تغییر شکل داده و در مدل بارگذاری کنند.

Data Transformation Forumlas in Excel - پاکسازی شیت های اکسل با ساختار مشابه در Power BI
Power Query
حسین وثوقی

پاکسازی شیت های اکسل با ساختار مشابه در Power BI

گاهی اوقات شیت های بسیار زیادی با ساختار واحد داریم که یا هم زمان یا به صورت زمان بندی شده در اختیار ما قرار می گیرد. در این مطلب پاکسازی شیت های اکسل با ساختار مشابه در Power BI مورد بررسی قرار گرفته است.

grouping min - گروه بندی در Power Query
Power Query
حسین وثوقی

گروه بندی در Power Query

گروه بندی یکی از اعمالیست که در ایجاد گزارش های با معنی بسیار با اهمیت است. گاهی اوقات نیاز است تا برخی از ویژگی ها مانند سن را گروه بندی کنیم تا به نتایج مورد انتظار دست پیدا کنیم.

dataprofiling min - Data Profiling در Power BI
Power BI
حسین وثوقی

Data Profiling در Power BI

یکی از قابلیت های بسیار مهم Power BI که کاربران زیاد به آن توجه نمی کنند قابلیت Data Profiling است. در واقع با این ویژگی می توانید تصویری از داده های خود را قبل از شروع کار با آن ها مشاهده کنید.

start schema fimage min - مدل سازی داده؛ به سوی مدل ستاره ای
Power BI
حسین وثوقی

مدل سازی داده؛ به سوی مدل ستاره ای

آیا داشتن تعداد زیادی جدول Dimension مناسب است؟ آیا ادغام کردن چندین جدول و ساخت یک Flat Dimension رویکرد مناسبی است؟ آیا می توان هر نوع داده ای را به مدل ستاره یا تبدیل کرد؟