ابزارهای BI در Oracle

ابزارهای BI در Oracle یا هوشمندی کسب و کارِ اوراکل، پورتفولیویی از فناوری‌ها و برنامه‌های کاربردی است که یکپارچگی، بهینه سازی و کارایی را با استفاده از ابزارهای هوش تجاری – جمع‌آوری و شکل‌ دادن داده‌ها، ویرایش کوئری‌ها، گزارش‌، تحلیل، هشداردهی، داشبورد و نمودارها .. – در کنار انبار داده‌ها و مواردی از این قبیل فراهم می‌کند.
این ابزار‌ها در قالب عناوین زیر ارائه شده‌اند:

Oracle BI

مجموعه‌ای جامع که طیف گسترده‌ای از قابلیت‌های اطلاعات کسب‌وکار را فراهم می کند، از جمله داشبوردها، اطلاعات کامل و هوشمندانه و هشدارها و غیره. به طور معمول، سازمان‌ها حجم زیادی از داده‌های مربوط به محصولات، مشتریان، قیمت‌ها، فعالیت‌ها، فرصت‌ها، کارکنان و سایر عناصر را دارند. این اطلاعات اغلب در پایگاه داده‌های مختلف در نقاط گوناگون با نسخه‌های مختلف نرم‌‌افزاری جمع‌آوری گردیده‌اند. در OBI، پس از آنکه داده‌ها تحلیل شدند، سازمان توان تشخیص جایگاه خود را با استفاده از معیارها و شاخص‌های تغییرات در بازار پیدا می‌کند. همچنین افزونه کارت امتیازی و مدیریت استراتژی بستری را فراهم می‌کند تا اهداف و نتایج استراتژیک را تعریف کنید و آنها را به هر سطح از سازمان خود اشاعه دهید. با کمک آن کارکنان، اثرگذاری خود بر روی رسیدن به موفقیت را می‌فهمند و می‌توانند فعالیت‌های خود را به تناسبِ آن، تنظیم کنند.

obi - ابزارهای BI در Oracle

(Oracle BI Enterprise Edition (OBIEE

این ابزار به کاربر این قابلیت را می‌دهد تا گزارش‌گیری، پرس‌وجو و تحلیل، OLAP، ایجاد داشبورد و کارت‌های امتیازی را با گرافیک غنی و دسترسی مناسب و بهینه در قالب نمودارها و تصویرهای بصری انجام دهد. یک پلتفرم گسترده شامل داشبوردهای تعاملی، نمایش‌های تبلیغاتی، اطلاعیه‌ها و هشدارها، گزارش سازمانی و مالی، فراخوانی فرآیند کسب‌وکار، جستجو و همکاری و غیره است. OBIEE 11g براساس یک معماری یکپارچه تحت وب سرویس، با زیرساخت فناوری اطلاعات موجود در سازمان، برای کم کردن هزینه کل مالکیت و بالا بردن بازده سرمایه گذاری، ادغام شده است.

obi report - ابزارهای BI در Oracle

Oracle Hyperion System

این سیستم به عنوان فراهم کننده سیستم مدیریت عملکرد سازمانی عمل می‌کند و هوشمندی کسب‌وکار را در حوزه استراتژی محصول، بهبود می‌دهد. هایپریون محصولات مکملی را به پیشنهادات OBI اضافه می‌کند که از جمله آنها می‌توان راهکار برنامه ریزی سازمانی رهبر، محصولات نزدیک به سطح مالی جهانی و یک سرور OLAP چند-منبعی قدرتمند را نام برد.

ohs2 - ابزارهای BI در Oracle

Oracle BI Publisher

یک راهکار گزارش‌گیری آسانتر و سریعتر به منظور ساخت و تألیف، مدیریت و تحویل تمام گزارش‌ها و مستندات است. می‌توان از مرورگر وب یا ابزار آشنای دسکتاپ خود برای ایجاد هر گونه نمودار و گزارشات تعاملی از منابع داده‌ای مختلف استفاده و آنها را بصورت آنلاین مشاهده کرد یا با یک برنامه دستی، تعداد زیادی از آنها را در هر زمان بدون تأثیر گذاری بر روی سیستم‌های تراکنشی، در دسترس قرار داد. نمونه‌ای از گزارش‌گیری و مستند سازی توسط این نرم افزار را در اینجا مشاهده کنید.

obip - ابزارهای BI در Oracle

Oracle BI Answers

این برنامه قابلیت کاربرد موردی را به کاربران نهایی می‌دهد تا در یک معماری تحت وب خالص (pure)، با دید منطقی از اطلاعات در تعامل باشند و به سادگی نمودارها، pivot tables، گزارش‌ها و داشبوردها را ایجاد، ذخیره، به اشتراک گذاری و اصلاح کنند و همچنین تغییر فرمت داده یا حتی در داشبورد شخصی OBI خود جا دهند.

OracleBI Answers - ابزارهای BI در Oracle

pro - ابزارهای BI در Oracle

امینه نقویان

به مطالعه و یادگیری مطالب به روز آی تی و همچنین به اشتراک گذاری آنها علاقه دارم.
pro - ابزارهای BI در Oracle

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
جاوید Recent comment authors
  عضویت  
جدید ها قدیمی ها بیشترین رای
به دوستتان خبر دهید.
جاوید
مهمان
جاوید

سلام ممنون میشم نحوی اتصال دیتا بیس اراکل رو به پاور بی ای بزارین