نگاهی سریع به Power BI Service

همانطورکه آموختیم، جریان رایج کار در Power BI، ایجاد یک گزارش در Power BI Desktop و انتشار آن به Power BI service است، سپس آن را با سارین به اشتراک می گذارد، تا آنها بتوانند آن را در Services یا برروی برنامه تلفن همراه ببینند. برخی افراد با Power BI service شروع می کنند، بنابراین بیایید نگاهی سریع به این سرویس داشته باشیم و روشی آسان و محبوب برای ایجاد سریع تصاویر در Power BI را بیاموزیم.

یک Content Pack مجموعه ای از تصاویر آماده شده و از پیش پیکربندی شده و گزارشات مبتنی بر منابع داده ای خاص مانند Salesforce است. استفاده از یک Content Pack مانند گرم کردن یک غذا در مایکروویو (ماکروفر) یا سفارش یک فست فود است: تنها با چند کلیلک، شما به سرعت مجموعه ای از داشبورد های طراحی شده برای همکاری خوب را ارائه می­نمایید، همه آنها در یک بسته کامل و آمادۀ استفاده ارائه شده اند.

بنابراین اجازه دهید نگاهی سریع به بسته های محتوا، سرویس و نحوه کار آن داشته باشیم. جزئیات بیشتر درمورد بسته های محتوا (و خدمات) را در بخش های آینده بررسی می کنیم؛ این را بعنوان میزان کمی از طعم و مزه تصور کنید تا اشتهای شما را تحریک شود.

داشبوردهای خارج از باکس را با خدمات ابر (Cloud) ایجاد کنید. با Power BI اتصال به داده ها آسان است. از Power BI service، می توانید به آسانی دکمه Get Data در گوشه پایین سمت چپ صفحه اصلی را انتخاب کنید.

PowerBI_Service

Convas (ناحیه ای در مرکز Power BI service) منابع اطلاعاتی موجود در Power BI service را به شما نشان می دهد. علاوه بر منابع اطلاعاتی رایج همچون فایل های اکسل، پایگاه داده ها، یا داده های Azure، Power BI می تواند به سرویس های نرم افزاری (که بعنوان ارائه دهندگان SaaS یا خدمات ابری نیز نامیده میشود) همچون Salesforce ، Facebook ، Google Analytics ، و مجموعه ای از سایر خدمات SaaS  براحتی متصل شود.

PowerBI_Service

برای این خدمات نرم افزاری، Power BI service مجموعه ای از تصاویر آماده شده را فراهم می آورد که پیش از آن در داشبوردها و گزارشاتی بنام Content Packs تنظیم شده اند. Content Packs باعث پیشرفت شما می شود و در Power BI بسرعت با داده هایی که شما انتخاب می­کنید اجرا می شود. بعنوان مثال، هنگامیکه از محتوای بستۀ Salesforce استفاده می­کنید، Power BI به حساب Salesforce شما متصل می شود (هنگامیکه نام کاربری و رمز خود را ارائه می نمایید) و سپس مجموعه ای از تصاویر از پیش تعریف شده و داشبوردها را در Power BI فعال می­کند.

Power BI، بسته های محتوا را برای انواع خدمات ارائه می نماید. تصویر زیر اولین صفحۀ خدمات را به ترتیب حروف الفبا نشان می­دهد، که هنگام انتخاب Get از جعبه Services نمایش داده می شود (در تصویر قبلی نمایش داده شده است). همانگونه که در تصویر زیر می بینید، بسیاری از آنها را می توانید انتخاب کنید.

PowerBI_Service

در اینجا برای اهداف خود، GitHub را انتخاب میکنیم. GitHub برای کنترل منبع آنلاین است. هنگامیکه اطلاعات و گواهینامه ها برای محتوای بسته  GitHub را وارد می­کنیم، اطلاعات ما شروع به وارد شدن (import) می کند.

هنگامیکه داده ها بارگذاری می شوند، داشبورد محتوی بسته GitHub از پیش تعریف شده، ظاهر می شود.

علاوه بر داشبورد، گزارشی که ایجاد شده بود (بعنوان بخشی از بسته محتوی GitHub) برای ایجاد داشبورد نیز موجود است، همانگونه که مجموعه داده (مجموعه اطلاعات واکشی شده از GitHub) درطول import داده ایجاد شده بود و برای ایجاد گزارش GitHub استفاده می شود.

در داشبورد، شما می توانید بر روی هریک از تصاویر کلیک کنید و بصورت خودکار به صفحه گزارشی که تصویری از آن تصویر ایجاد شده بود گرفته می شود. بنابراین هنگامیکه ۵ کاربر برتر با درخواست های بصری کلیک می­شوند، Power BI صفحات درخواستی در گزارش را باز می­کند (صفحه گزارشی که از آن تصویر ایجاد شده است).

درخواست سوالات از داده های شما

همچنین می توانید سوالاتی را از داده های خود بپرسید، و Power BI service تصاویری را براساس سوال شما در بلادرنگ ایجاد می کند. در تصویر زیر می توانید ببینید Power BI تعدادی تصویر نشان دهنده تعداد موضوعات بسته، براساس آنچه که در نوار Natural Language Query تایپ شده است، ایجاد می­کند.

هنگامیکه تصویری موردعلاقه دارید، می توانید Pin icon در سمت راست نوار Natural Language Query را انتخاب کنید تا آن تصویر را به داشبورد بچسبانید. در این مورد، این تصویر به داشبورد HitHub چسبانده شده، زیرا این داشبورد درحال حاضر انتخاب شده است.

PowerBI_Service

بروزرسانی داده در Power BI service

همچنین می­توانید مجموعه داده را برای یک بسته محتوا یا سایر داده­هایی که در Power BI استفاده می­کنید، را تازه سازی کنید. برای تنظیم تنظیمات تازه سازی، بیضی ها (سه نقطه)، مجاور یک مجموعه داده را انتخاب کنید و یک منو ظاهر می شود.

PowerBI_Service

گزینه Schedule Refresh از پایین آن منو را انتخاب کنید. پنجره تنظیمات بر روی بوم-convas، ظاهر می شود، به شما این امکان را می دهد که تنظیمات تازه سازی که نیازهای شما را برآورده می سازد را تنظیم نمایید.

نگاه سریع  ما به Power BI service تا این اندازه کافی است. چیزهای بیشتری وجود دارد که می توانید با service انجام دهید، که بعدا در این دوره شرح خواهیم داد. همچنین به یاد داشته باشید، انواع بسیار مختلفی از داده ها و تمام انواع بسته های محتوایی با بیشتر از هر بار انتقال در هر لحظه وجود دارد که شما می توانید به آنها متصل شوید.

پوریا بغدادی

مباحث هوش تجاری را در دانشگاه تهران زیر نظر اساتید خبره آموختم، تحت تاثیر تحول دیجیتال هستم و عاشق آموزش دادن. تمام وجودم را در کلاس صرف یاددادن می کنم. مشاوره و انجام پروژه را نیز در کنار آموزش بصورت جدی پی میگیرم.

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  عضویت  
جدید ها قدیمی ها بیشترین رای
به دوستتان خبر دهید.
trackback

[…] قرار دادن گزارش در Power BI Service […]